• Duofilm sol.der.1 x 15 ml

  Indikácie: Liek je roztok, ktorý sa nanáša na bradavice. Je určený na liečbu bradavíc lokalizovaných kdekoľvek na koži okrem tváre a anogenitálnej oblasti.
  Bradavica je vírusové ochorenie v povrchovej vrstve kože (drobný kožný výrastok vzniknutý rastom buniek pokožky). Doba medzi nákazou a prejavom ochorenia (vznikom bradavice) je rôzna, od niekoľkých týždňov až po niekoľko mesiacov. Bradavice sa môžu prenášať kontaktom vírusu s porušenou kožou.
  Použitie lieku vedie ku kontrolovanému rozrušovaniu keratínu vo vrstve tuhej hrubej kože na povrchu bradavice. Preto sa má liek používať iba na bradavice.

  Kontraindikácie: 

  • Precitlivenosť na liečivá alebo na ktorúkoľvek z pomocných látok.
  • Aplikácia na otvorené rany, podráždenú alebo sčervenanú pokožku alebo na infikovanú oblasť.
  • Aplikácia na pigmentové névy, materské znamienka, bradavice v oblasti genitálií, na tvári alebo na slizniciach, na bradavice z ktorých vyrastajú chĺpky, majú červené okraje alebo neobvyklú farbu.
  • Vek do 2 rokov.

  Tehotenstvo a dojčenie: Použitie sa neodporúča.

  Spôsob použitia:  Dospelí a deti od 2 rokov: Roztok sa nanáša pomocou aplikátora na bradavice 1x denne, najlepšie večer pred spaním. Klinicky viditeľné zlepšenie sa dostaví za 1-2 týždne, ale maximálny účinok sa dá očakávať po 4-8 týždňoch. V liečbe sa odporúča pokračovať, pokým bradavica úplne nevymizne a neobnoví sa normálna štruktúra kože. Pokiaľ bradavice pretrvávajú aj po 12 týždňoch liečby, je potrebné poradiť sa s lekárom.

  Roztok je určený len na lokálne použitie a len na bradavice. Bradavica sa na 5 minút ponorí do teplej vody a dôkladne osuší čistým uterákom. Povrch bradavice sa opatrne obrúsi pilníkom na nechty, pemzou, šmirgľovým pilníkom na nechty alebo drsnou froté rukavicou tak, aby ošetrované miesto nekrvácalo. Priamo na bradavicu sa aplikuje tenká vrstva roztoku. Treba sa vyhnúť aplikácii na okolitú zdravú kožu, takisto nemá prísť do kontaktu s očami a inými sliznicami. Aplikovaný roztok sa nechá úplne zaschnúť. Ak je bradavica väčšia alebo lokalizovaná na chodidle, prekryje sa náplasťou, čím sa zlepší penetrácia liečiv do tkaniva. Liek sa nemá aplikovať súbežne s inými lokálne aplikovanými liekmi.

  Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie!

  8.90 
 • Nurofen Rapid 400 mg 30 mäkkých kapsúl 1+1 zadarmo

  Indikácie: Nurofen &rapid 400 mg patrí medzi lieky označované ako analgetiká, antipyretiká, nesteroidové antireumatiká (na tlmenie zápalu, bolesti, horúčky). Oproti klasickým tabletám Nurofen 400 má rýchlejší nástup účinku. Liečivom lieku Nurofen Rapid 400 mg je ibuprofén, ktorý tlmí bolesti, má protizápalové účinky a znižuje zvýšenú teplotu. Ibuprofén zabraňuje tvorbe niektorých látok (prostaglandínov), ktoré sa podieľajú v organizme na vzniku bolesti, zvýšenej teploty a zápalu.

  Kontraindikácie: Neužívajte Nurofen Rapid 400 mg Capsules:

  • ak ste alergický/á (hypersenzitívny/a) na liečivo alebo ktorúkoľvek z pomocných látok lieku; aleboak ste mali v minulosti bronchospazmus (stav prejavujúci sa dušnosťou), astmu, nádchu alebo žihľavku spojenú s podaním kyseliny acetylsalicylovej alebo iného lieku proti bolesti zo skupiny nesteroidových protizápalových liekov;
  • ak máte alebo ste v minulosti mali žalúdkový alebo dvanástnikový vred alebo krvácanie do tráviacej sústavy; alebo ak ste v minulosti krvácali do tráviacej sústavy po liečbe akýmikoľvek liekom proti bolesti zo skupiny nesteroidových protizápalových liekov;
  • ak máte závažné ochorenie pečene, obličiek alebo srdca;
  • ak ste v posledných 3 mesiacoch tehotenstva;
  • ak máte menej ako 12 rokov.

   Tehotenstvo a dojčenie: V prvom a druhom trimestri tehotenstva a počas dojčenia sa liek môže užívať iba na odporúčanie lekára. Ženy, ktoré chcú otehotnieť, sa musia o možnosti užívania lieku poradiť s lekárom. Liek sa nesmie užívať v treťom trimestri tehotenstva.

  Dávkovanie: Dospelí a deti nad 12 rokov: počiatočná dávka 1 kapsula, ďalej sa užíva 1 kapsula podľa potreby, najviac však 3 kapsuly denne. Odstup medzi jednotlivými dávkami je najmenej 4 hodiny. Kapsuly prehĺtajte celé, nerozhryzené a zapite ich malým množstvom vody alebo nealkoholickým nápojom.

  Ak sa počas liečby objavia zažívacie problémy, liek užívajte počas jedla.

  Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri izbovej teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie!

  5.50 
 • Olfen Forte 23,2 mg/g gél gel.1 x 150 g

  Indikácie: Liek obsahuje liečivo diklofenak, ktorý patrí do skupiny označovanej ako nesteroidné protizápalové lieky (NSAID). Je určený pre dospelých a dospievajúcich vo veku 14 rokov a starších na lokálnu symptomatickú liečbu bolesti pri akútnom natiahnutí svalu, vytknutí alebo pomliaždení po tupom úraze.

  Kontraindikácie: 

  • precitlivenosť na liečivo alebo na ktorúkoľvek z pomocných látok;
  • pacienti s anamnézou hypersenzitívnych reakcií ako záchvaty astmy, bronchospasmus, žihľavka, akútna rinitída po podaní kyseliny acetylsalicylovej alebo iných nesteroidových protizápalových liekov (NSAID);
  • aplikácia na otvorené rany, zapálenú alebo infikovanú kožu, aj na ekzém a povrchy slizníc;
  • používanie v poslednom trimestri gravidity (pozri časť 4.6);
  • používanie u detí a dospievajúcich do 14 rokov.

  Tehotenstvo a dojčenie: Nie je vhodné pre tehotné a dojčiace ženy.

  Spôsob použitia: Gél sa nanáša v tenkej vrstve na postihnuté miesta tela a jemne sa votrie do kože. Po aplikácii sa majú umyť ruky, pokiaľ nie sú ošetrovaným miestom. Gél sa má nanášať len na zdravú (kožu bez zápalov, neinfikovanú, bez exému) a neporušenú kožu (bez otvorených rán alebo poranení), nemá prísť do styku s očnou spojovkou alebo so sliznicami. Gél sa môže používať spolu s neokluzívnou bandážou, ale nemá sa používať s nepriedušným, okluzívnym obväzom. Pred použitím bandáže sa má gél na koži nechať pár minút, aby sa vstrebal.

  Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie!

  14.40 
 • OCUTEIN SENSITIVE očná voda 50 ml

  Charakteristika: Očná voda je zdravotnícka pomôcka, kombinuje hydratačný hyaluronát sodný s upokojujúcimi prírodnými rastlinnými výťažkami Euphrasia officinalis a gélu Aloe vera.

  • Jemne vymýva dráždivé látky,
  • upokojuje, osviežuje oči,
  • hydratuje suché a unavené oči.

  Nepoužívajte: Pri alergii na zložky produktu. V rozpore s návodom na použitie. Deti do 3 rokov.

  Tehotenstvo a dojčenie: Pred použitím je vhodné poradiť sa s lekárom alebo lekárnikom.

  Spôsob použitia: 

  Použitie s očnou vaničkou pre výplachy:
  1. Pred každou aplikáciou sa dôkladne vypláchne vaničku roztokom.
  2. Naplní sa vanička roztokom.
  3. Vanička sa priloží na postihnuté oko, zľahka sa zakloní hlava, nechá sa oko otvorené a niekoľko sekúnd sa nechá oplachovať v roztoku tak, aby sa zmáčal celý povrch očnej buľvy.
  4. V prípade potreby sa postup opakuje a po každom opláchnutí oka sa roztok vymení.
  5. Po každom použití sa vanička vypláchne vodou. 

  Použitie bez očnej vaničky:
  1. Oko sa vypláchne dostatočným množstvom roztoku, pri aplikácii sa zabráni kontaktu kvapkadla s okom.
  2. Počká sa niekoľko sekúnd a podľa potreby sa aplikácia opakuje.
  3. Pre vyšší účinok sa môže postup niekoľkokrát denne zopakovať.

  Zloženie: hyaluronát sodný, očianka rostkovova, aloe vera.

  Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Nepoužívajte po dátume exspirácie!

  5.66 
 • PIRACETAM AL 800 tbl flm 800 mg 50 ks

  Indikácie:  Liek ovplyvňuje funkciu mozgových buniek (je to nootropná látka), ako u zdravých ľudí, tak aj u chorých, ktorí majú funkčné poruchy mozgu. Bežne nevyvoláva sedáciu (útlm).

  U dospelých pacientov sa používa na:

  • symptomatickú liečbu organického psychosyndrómu – porucha mozgovej činnosti, ako je strata pamäti, porucha pozornosti a nedostatok motivácie.
  •  liečbu samotnej kortikálnej myoklónie (mimovoľné zášklby jednotlivých svalov) alebo v kombinácii.
  •  liečbu vertiga (závratu) a s ním spojených porúch rovnováhy, s výnimkou závratu vazomotorického alebo psychického pôvodu.
  •  prevenciu a liečbu kosáčikovitej anémie (málokrvnosti) – ochorenie červených krviniek.

  U detí sa používa na:

  •  liečbu dyslexie (porucha, pri ktorej má dieťa problémy s čítaním a písaním, ktoré nie sú výrazom postihnutia inteligencie), v kombinácii s príslušnými opatreniami, ako je logopédia.
  • prevenciu a liečbu kosáčikovitej anémie (málokrvnosti) – ochorenie červených krvinie

  Kontraindikácie:  

  • ak máte poruchu funkcie obličiek, pred začiatkom liečby sa porozprávajte s lekárom. V prípade potreby budete užívať zníženú dávku.
  • ak máte poruchu zrážanlivosti krvi, žalúdočné a dvanástnikové vredy, ak ste prekonali mozgovú príhodu, užívate antikoagulanciá alebo antiagreganciá (lieky zabraňujúce vzniku krvných zrazenín v cievach), vrátane nízkych dávok kyseliny acetylsalicylovej alebo musíte absolvovať operáciu, či rozsiahlejší zubný zákrok poraďte sa so svojím lekárom.

  Tehotenstvo a dojčenie:  Piracetam sa má používať počas tehotenstva iba v nevyhnutných prípadoch.

  Piracetam sa vylučuje do materského mlieka u ľudí. Preto sa nemá piracetam podávať počas dojčenia alebo sa má dojčenie počas liečby piracetamom prerušiť.

  Dávkovanie:  Symptomatická liečba organických psychosyndrómov

  Dospelí: Odporúčaná denná dávka sa pohybuje od 2,4 g do 4,8 g (2-4 tablety), rozdelená do 2 alebo 3 dávok.

  Liečba myoklónie kortikálneho pôvodu
  Dospelí: 
  Denná dávka sa má začať so 7,2 g (6 tabliet) a má sa zvyšovať o 4,8 g každé 3 alebo 4 dni až na maximálne 24 g, rozdelená do 2 alebo 3 čiastkových dávok. V závislosti od dosiahnutého klinického prínosu sa má, ak je to možné, dávka týchto liekov postupne znižovať.
  Ak sa začne piracetam podávať, liečba musí trvať po celý čas, až kým pretrváva ochorenie mozgu.
  U pacientov s akútnou príhodou môže dôjsť počas jej priebehu k spontánnemu vývoju a je potrebné sa pokúsiť každých 6 mesiacov znížiť dávku lieku alebo liečbu vysadiť. Dávka piracetamu sa má znižovať o 1,2 g každé 2 dni (v prípade Lanceovho a Adamsovho syndrómu každé 3 alebo 4 dni, aby sa zabránilo možnosti náhleho relapsu alebo záchvatov z dôvodu vysadenia).

  Liečba vertiga
  Dospelí: Odporúčaná denná dávka sa pohybuje od 2,4 g do 4,8 g (2-4 tablety), rozdelená do 2 alebo 3 čiastkových dávok.

  Profylaxia a remisia vazookluzívnej krízy pri kosáčikovitej anémii
  Dospelí a deti od 3 rokov: Odporúčaná denná dávka na profylaxiu je 160 mg/kg perorálne, rozdelená do 4 dávok.

  Liečba dyslexie v kombinácii s logopédiou
  Deti od 8 rokov a mladiství: odporúčaná denná dávka je 3,2 g, rozdelená do 2 čiastkových dávok.

  Pacienti s poruchou funkcie obličiek
  Denná dávka sa musí stanoviť individuálne v závislosti od funkcie obličiek:

  • normálna funkcia (CLcr  = > 80 ml/min) – odporúčaná denná dávka rozdelená v 2 až 4 čiastkových dávkach
  • ľahká porucha funkcie (CLcr = 50 – 79 ml/min ) – 2/3 odporúčanej dennej dávky, rozdelené v 2 alebo 3 čiastkových dávkach
  • stredne ťažká porucha funkcie (CLcr = 30 – 49 ml/min) – 1/3 odporúčanej dennej dávky, rozdelených v 2 čiastkových dávkach
  • ťažká porucha funkcie (CLcr = < 30 ml/min) – 1/6 odporúčanej dennej dávky, jednorazovo

  Lekár musí individuálne rozhodnúť o dĺžke liečby.

  Spôsob použitia

  Liek sa má podávať perorálne a môže sa užívať nezávisle od jedla. Tablety sa majú prehĺtať celé, alebo rozpolené a zapíjať tekutinou. Dennú dávku sa odporúča užívať rozdelenú do 2-4 čiastkových dávok. Tablety majú deliacu ryhu. Deliaca ryha iba pomáha rozlomiť tabletu, aby sa dala ľahšie prehltnúť a neslúži na rozdelenie na rovnaké dávky.

  Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie!

  5.05 
 • Piracetam AL 1200 tbl.flm.60 x 1200 mg

  Indikácie:  Liek ovplyvňuje funkciu mozgových buniek (je to nootropná látka), ako u zdravých ľudí, tak aj u chorých, ktorí majú funkčné poruchy mozgu. Bežne nevyvoláva sedáciu (útlm).

  U dospelých pacientov sa používa na:

  • symptomatickú liečbu organického psychosyndrómu – porucha mozgovej činnosti, ako je strata pamäti, porucha pozornosti a nedostatok motivácie.
  •  liečbu samotnej kortikálnej myoklónie (mimovoľné zášklby jednotlivých svalov) alebo v kombinácii.
  •  liečbu vertiga (závratu) a s ním spojených porúch rovnováhy, s výnimkou závratu vazomotorického alebo psychického pôvodu.
  •  prevenciu a liečbu kosáčikovitej anémie (málokrvnosti) – ochorenie červených krviniek.

  U detí sa používa na:

  •  liečbu dyslexie (porucha, pri ktorej má dieťa problémy s čítaním a písaním, ktoré nie sú výrazom postihnutia inteligencie), v kombinácii s príslušnými opatreniami, ako je logopédia.
  • prevenciu a liečbu kosáčikovitej anémie (málokrvnosti) – ochorenie červených krvinie

  Kontraindikácie:  

  • ak máte poruchu funkcie obličiek, pred začiatkom liečby sa porozprávajte s lekárom. V prípade potreby budete užívať zníženú dávku.
  • ak máte poruchu zrážanlivosti krvi, žalúdočné a dvanástnikové vredy, ak ste prekonali mozgovú príhodu, užívate antikoagulanciá alebo antiagreganciá (lieky zabraňujúce vzniku krvných zrazenín v cievach), vrátane nízkych dávok kyseliny acetylsalicylovej alebo musíte absolvovať operáciu, či rozsiahlejší zubný zákrok poraďte sa so svojím lekárom.

  Tehotenstvo a dojčenie:  Piracetam sa má používať počas tehotenstva iba v nevyhnutných prípadoch.

  Piracetam sa vylučuje do materského mlieka u ľudí. Preto sa nemá piracetam podávať počas dojčenia alebo sa má dojčenie počas liečby piracetamom prerušiť.

  Dávkovanie:  Symptomatická liečba organických psychosyndrómov

  Dospelí: Odporúčaná denná dávka sa pohybuje od 2,4 g do 4,8 g (2-4 tablety), rozdelená do 2 alebo 3 dávok.

  Liečba myoklónie kortikálneho pôvodu
  Dospelí: 
  Denná dávka sa má začať so 7,2 g (6 tabliet) a má sa zvyšovať o 4,8 g každé 3 alebo 4 dni až na maximálne 24 g, rozdelená do 2 alebo 3 čiastkových dávok. V závislosti od dosiahnutého klinického prínosu sa má, ak je to možné, dávka týchto liekov postupne znižovať.
  Ak sa začne piracetam podávať, liečba musí trvať po celý čas, až kým pretrváva ochorenie mozgu.
  U pacientov s akútnou príhodou môže dôjsť počas jej priebehu k spontánnemu vývoju a je potrebné sa pokúsiť každých 6 mesiacov znížiť dávku lieku alebo liečbu vysadiť. Dávka piracetamu sa má znižovať o 1,2 g každé 2 dni (v prípade Lanceovho a Adamsovho syndrómu každé 3 alebo 4 dni, aby sa zabránilo možnosti náhleho relapsu alebo záchvatov z dôvodu vysadenia).

  Liečba vertiga
  Dospelí: Odporúčaná denná dávka sa pohybuje od 2,4 g do 4,8 g (2-4 tablety), rozdelená do 2 alebo 3 čiastkových dávok.

  Profylaxia a remisia vazookluzívnej krízy pri kosáčikovitej anémii
  Dospelí a deti od 3 rokov: Odporúčaná denná dávka na profylaxiu je 160 mg/kg perorálne, rozdelená do 4 dávok.

  Liečba dyslexie v kombinácii s logopédiou
  Deti od 8 rokov a mladiství: odporúčaná denná dávka je 3,2 g, rozdelená do 2 čiastkových dávok.

  Pacienti s poruchou funkcie obličiek
  Denná dávka sa musí stanoviť individuálne v závislosti od funkcie obličiek:

  • normálna funkcia (CLcr  = > 80 ml/min) – odporúčaná denná dávka rozdelená v 2 až 4 čiastkových dávkach
  • ľahká porucha funkcie (CLcr = 50 – 79 ml/min ) – 2/3 odporúčanej dennej dávky, rozdelené v 2 alebo 3 čiastkových dávkach
  • stredne ťažká porucha funkcie (CLcr = 30 – 49 ml/min) – 1/3 odporúčanej dennej dávky, rozdelených v 2 čiastkových dávkach
  • ťažká porucha funkcie (CLcr = < 30 ml/min) – 1/6 odporúčanej dennej dávky, jednorazovo

  Lekár musí individuálne rozhodnúť o dĺžke liečby.

  Spôsob použitia

  Liek sa má podávať perorálne a môže sa užívať nezávisle od jedla. Tablety sa majú prehĺtať celé, alebo rozpolené a zapíjať tekutinou. Dennú dávku sa odporúča užívať rozdelenú do 2-4 čiastkových dávok. Tablety majú deliacu ryhu. Deliaca ryha iba pomáha rozlomiť tabletu, aby sa dala ľahšie prehltnúť a neslúži na rozdelenie na rovnaké dávky.

  Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie!

  6.38 
 • Melatonin Vitabalans 3 mg tablety 30 ks

  Indikácie: Melatonín je indikovaný dospelým na krátkodobú liečbu desychronózy (pásmovej choroby, jet lag).

  Kontraindikácie: Precitlivenosť na liečivo alebo na ktorúkoľvek z pomocných látok uvedených v časti 6.1.

  Tehotenstvo a dojčenie: Neodporúča sa použitie Melatoninu Vitabalans v období tehotenstva alebo dojčenia.

  Dávkovanie: Dospelí

  Odporúčaná dávka je 1 tableta so silou 3 mg najviac po dobu 4 dní. Ak odporúčaná denná dávka 3 mg nezmierni symptómy, môže sa namiesto nej užiť 1 tableta so silou 5 mg.

  Staršie osoby
  Odporúča sa nižšia začiatočná dávka 2,5 mg (1/2 z 5 mg tablety).

  Dĺžka liečby
  Ak sa pacient do 6 dní necíti lepšie alebo sa cíti horšie, musí sa obrátiť na lekára.

  Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie!

  5.25 
 • Melatonin Vitabalans 3 mg tablety 10 ks

  Indikácie: Melatonín je indikovaný dospelým na krátkodobú liečbu desychronózy (pásmovej choroby, jet lag).

  Kontraindikácie: Precitlivenosť na liečivo alebo na ktorúkoľvek z pomocných látok uvedených v časti 6.1.

  Tehotenstvo a dojčenie: Neodporúča sa použitie Melatoninu Vitabalans v období tehotenstva alebo dojčenia.

  Dávkovanie: Dospelí

  Odporúčaná dávka je 1 tableta so silou 3 mg najviac po dobu 4 dní. Ak odporúčaná denná dávka 3 mg nezmierni symptómy, môže sa namiesto nej užiť 1 tableta so silou 5 mg.

  Staršie osoby
  Odporúča sa nižšia začiatočná dávka 2,5 mg (1/2 z 5 mg tablety).

  Dĺžka liečby
  Ak sa pacient do 6 dní necíti lepšie alebo sa cíti horšie, musí sa obrátiť na lekára.

  Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie!

  3.30 
 • Lucetam 800 mg tbl.flm.30 x 800 mg

  Indikácie: Piracetam sa používa u dospelých pacientov na:

  • Symptomatickú liečbu organického psychosyndrómu – porucha mozgovej činnosti, ako je strata pamäti, porucha pozornosti a nedostatok motivácie.

  • liečbu samotnej kortikálnej myoklónie (mimovoľné zášklby jednotlivých svalov) alebo v kombinácii.

  • liečbu vertiga (pocit, že sa točíte vy alebo celé vaše okolie) a s ním spojených porúch rovnováhy, s výnimkou závratu cievneho alebo psychického pôvodu.

  • prevenciu a liečbu kosáčikovitej anémie (málokrvnosti) – ochorenie červených krviniek.

  Piracetam sa používa u detí a dospievajúcich na:

  • liečbu dyslexie (porucha, pri ktorej má dieťa poruchu reči a problémy s čítaním, ktoré nie sú výrazom postihnutia inteligencie), v kombinácii s  príslušnými opatreniami, ako je logopédia.

  • prevenciu a liečbu kosáčikovitej anémie (málokrvnosti) – ochorenie červených krviniek.

  Kontraindikácie: Neužívajte Lucetam: ak ste alergický (precitlivený) na liečivo alebo na ktorúkoľvek z ďalších zložiek Lucetamu, ak máte krvácanie do mozgu, ak máte

  konečné štádium ochorenia obličiek, ak máte vzácne dedičné ochorenie mozgu – Huntingtonovu choreu.

  Obráťte sa na svojho lekára alebo lekárnika predtým, ako začnete užívať Lucetam, ak máte poškodenú funkciu obličiek, pred začiatkom liečby sa porozprávajte s lekárom.

  V prípade potreby budete užívať zníženú dávku. Ak máte poruchu zrážavosti krvi, žalúdočné a dvanástnikové vredy, ak ste prekonali mŕtvicu, užívate antikoagulanciá alebo

  antiagreganciá (lieky zabraňujúce vzniku krvných zrazenín v cievach), vrátane nízkych dávok kyseliny acetylsalicylovej alebo musíte absolvovať operáciu, či rozsiahlejší

  zubný zákrok, poraďte sa so svojím lekárom.

  Tehotenstvo a dojčenie: Ak ste tehotná alebo dojčíte, ak si myslíte, že ste tehotná alebo ak plánujete otehotnieť poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom

  predtým, ako začnete užívať tento liek. Lucetam sa môže používať počas gravidity iba v nevyhnutných prípadoch. Lucetam sa vylučuje do materského mlieka u ľudí, preto

  sa nemá užívať počas dojčenia alebo sa má dojčenie počas liečby Lucetamom prerušiť.

  Dávkovanie: Uvedené pokyny platia iba v prípade, že vám lekár nedal iné pokyny o užívaní lieku. V takomto prípade užívajte liek presne podľa pokynov lekára. Tablety

  sa majú prehĺtať a zapíjať tekutinou.

  Liečba organických psychosyndrómov a kognitívnej (poznávacej) a psychickej dysfunkcie (poruchy)

  Odporúčaná denná dávka sa pohybuje od 2,4 g do 4,8 g, t.j. 3-6 tabliet 800 mg alebo 2-4 tablety 1200 mg. Denná dávka má byť rozdelená do dvoch alebo troch

  čiastkových dávok.

  Liečba myoklónie kortikálneho pôvodu (mimovoľné zášklby jednotlivých svalov mozgového pôvodu)

  Denná dávka sa má začať 7,2 g, t.j. 9 tabletami 800 mg alebo 6 tabletami 1200 mg, a má sa zvyšovať o 4,8 g každé tri alebo štyri dni až na maximálne 24 g, rozdelená

  do dvoch alebo troch čiastkových dávok. Lucetam užívajte až do odznenia príznakov.

  Dávka sa stanovuje individuálne pre každého pacienta liečebným pokusom. V závažných prípadoch navštívte svojho ošetrujúceho lekára.

  Liečba vertiga (závrat)

  Odporúčaná denná dávka sa pohybuje od 2,4 g do 4,8 g, t.j. 3-6 tabliet 800 mg alebo 2-4 tablety 1200 mg, rozdelená do dvoch alebo troch čiastkových dávok.

  Na  prevenciu a liečbu kosáčikovitej anémie (málokrvnosti)

  Odporúčaná denná dávka na prevenciu je 160 mg/kg perorálne (ústami), rozdelená do štyroch

  čiastkových dávok. Presné dávkovanie pri tejto indikácii určí lekár. Toto preventívne podávanie pri kosáčikovitej anémii musí byť trvalé.

  Dávka nižšia ako 160 mg/kg/deň alebo nepravidelné užívanie môže viesť k zhoršeniu daného ochorenia.

  Použitie u detí a dospievajúcich

  Lucetam sa môže podávať deťom od 3 rokov, ktoré majú kosáčikovitú anémiu v dávke, ktorú určí lekár. Piracetam sa podával obmedzenému počtu detí vo veku 1 až 3 rokov.

  Liečba dyslexie (porucha, pri ktorej má dieťa poruchu reči a problémy s čítaním ) v kombinácii s logopédiou

  U detí od 8 rokov a dospievajúcich je odporúčaná denná dávka 3,2 g, t.j. 2-krát denne 4 tablety 400 mg, alebo 2-krát denne 2 tablety 800 mg zvyčajne po celý školský

  rok. Ak máte ochorenie obličiek, môžete liek užívať len na odporúčanie lekára a lekár vám môže predpísať inú dávku.

  Spôsob užívania

  Tablety treba užívať s dostatočným množstvom tekutín (1 – 2 dl) pred jedlom.

  Deliaca ryha iba pomáha rozlomiť tabletu, aby sa dala ľahšie prehltnúť.

  Dĺžka liečby

  Bez dohody s lekárom neužívajte liek dlhšie ako 8 týždňov. Ak sa do 4 týždňov príznaky ochorenia nezlepšia alebo sa naopak zhoršia, alebo sa vyskytnú nežiaduce účinky

  alebo nejaké iné nezvyčajné reakcie, poraďte sa o ďalšom užívaní lieku s lekárom.

  Ak užijete viac Lucetamu, ako máte

  Ak si myslíte, že ste užili vyššiu dávku lieku ako ste mali, informujte, prosím, svojho lekára alebo lekárnika, ktorý rozhodne v prípade potreby o ďalších opatreniach.

  Ak zabudnete užiť Lucetam

  Neužívajte dvojnásobnú dávku, aby ste nahradili vynechanú dávku.

  4.18 
 • Lucetam 400 mg tbl.flm.60 x 400 mg

  Indikácie: Piracetam sa používa u dospelých pacientov na:

  • Symptomatickú liečbu organického psychosyndrómu – porucha mozgovej činnosti, ako je strata pamäti, porucha pozornosti a nedostatok motivácie.

  • liečbu samotnej kortikálnej myoklónie (mimovoľné zášklby jednotlivých svalov) alebo v kombinácii.

  • liečbu vertiga (pocit, že sa točíte vy alebo celé vaše okolie) a s ním spojených porúch rovnováhy, s výnimkou závratu cievneho alebo psychického pôvodu.

  • prevenciu a liečbu kosáčikovitej anémie (málokrvnosti) – ochorenie červených krviniek.

  Piracetam sa používa u detí a dospievajúcich na:

  • liečbu dyslexie (porucha, pri ktorej má dieťa poruchu reči a problémy s čítaním, ktoré nie sú výrazom postihnutia inteligencie), v kombinácii s  príslušnými opatreniami, ako je logopédia.

  • prevenciu a liečbu kosáčikovitej anémie (málokrvnosti) – ochorenie červených krviniek.

  Kontraindikácie: Neužívajte Lucetam: ak ste alergický (precitlivený) na liečivo alebo na ktorúkoľvek z ďalších zložiek Lucetamu, ak máte krvácanie do mozgu, ak máte

  konečné štádium ochorenia obličiek, ak máte vzácne dedičné ochorenie mozgu – Huntingtonovu choreu.

  Obráťte sa na svojho lekára alebo lekárnika predtým, ako začnete užívať Lucetam, ak máte poškodenú funkciu obličiek, pred začiatkom liečby sa porozprávajte s lekárom.

  V prípade potreby budete užívať zníženú dávku. Ak máte poruchu zrážavosti krvi, žalúdočné a dvanástnikové vredy, ak ste prekonali mŕtvicu, užívate antikoagulanciá alebo

  antiagreganciá (lieky zabraňujúce vzniku krvných zrazenín v cievach), vrátane nízkych dávok kyseliny acetylsalicylovej alebo musíte absolvovať operáciu, či rozsiahlejší

  zubný zákrok, poraďte sa so svojím lekárom.

  Tehotenstvo a dojčenie: Ak ste tehotná alebo dojčíte, ak si myslíte, že ste tehotná alebo ak plánujete otehotnieť poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom

  predtým, ako začnete užívať tento liek. Lucetam sa môže používať počas gravidity iba v nevyhnutných prípadoch. Lucetam sa vylučuje do materského mlieka u ľudí, preto

  sa nemá užívať počas dojčenia alebo sa má dojčenie počas liečby Lucetamom prerušiť.

  Dávkovanie: Uvedené pokyny platia iba v prípade, že vám lekár nedal iné pokyny o užívaní lieku. V takomto prípade užívajte liek presne podľa pokynov lekára. Tablety

  sa majú prehĺtať a zapíjať tekutinou.

  Liečba organických psychosyndrómov a kognitívnej (poznávacej) a psychickej dysfunkcie (poruchy)

  Odporúčaná denná dávka sa pohybuje od 2,4 g do 4,8 g, t.j. 3-6 tabliet 800 mg alebo 2-4 tablety 1200 mg. Denná dávka má byť rozdelená do dvoch alebo troch

  čiastkových dávok.

  Liečba myoklónie kortikálneho pôvodu (mimovoľné zášklby jednotlivých svalov mozgového pôvodu)

  Denná dávka sa má začať 7,2 g, t.j. 9 tabletami 800 mg alebo 6 tabletami 1200 mg, a má sa zvyšovať o 4,8 g každé tri alebo štyri dni až na maximálne 24 g, rozdelená

  do dvoch alebo troch čiastkových dávok. Lucetam užívajte až do odznenia príznakov.

  Dávka sa stanovuje individuálne pre každého pacienta liečebným pokusom. V závažných prípadoch navštívte svojho ošetrujúceho lekára.

  Liečba vertiga (závrat)

  Odporúčaná denná dávka sa pohybuje od 2,4 g do 4,8 g, t.j. 3-6 tabliet 800 mg alebo 2-4 tablety 1200 mg, rozdelená do dvoch alebo troch čiastkových dávok.

  Na  prevenciu a liečbu kosáčikovitej anémie (málokrvnosti)

  Odporúčaná denná dávka na prevenciu je 160 mg/kg perorálne (ústami), rozdelená do štyroch

  čiastkových dávok. Presné dávkovanie pri tejto indikácii určí lekár. Toto preventívne podávanie pri kosáčikovitej anémii musí byť trvalé.

  Dávka nižšia ako 160 mg/kg/deň alebo nepravidelné užívanie môže viesť k zhoršeniu daného ochorenia.

  Použitie u detí a dospievajúcich

  Lucetam sa môže podávať deťom od 3 rokov, ktoré majú kosáčikovitú anémiu v dávke, ktorú určí lekár. Piracetam sa podával obmedzenému počtu detí vo veku 1 až 3 rokov.

  Liečba dyslexie (porucha, pri ktorej má dieťa poruchu reči a problémy s čítaním ) v kombinácii s logopédiou

  U detí od 8 rokov a dospievajúcich je odporúčaná denná dávka 3,2 g, t.j. 2-krát denne 4 tablety 400 mg, alebo 2-krát denne 2 tablety 800 mg zvyčajne po celý školský

  rok. Ak máte ochorenie obličiek, môžete liek užívať len na odporúčanie lekára a lekár vám môže predpísať inú dávku.

  Spôsob užívania

  Tablety treba užívať s dostatočným množstvom tekutín (1 – 2 dl) pred jedlom.

  Deliaca ryha iba pomáha rozlomiť tabletu, aby sa dala ľahšie prehltnúť.

  Dĺžka liečby

  Bez dohody s lekárom neužívajte liek dlhšie ako 8 týždňov. Ak sa do 4 týždňov príznaky ochorenia nezlepšia alebo sa naopak zhoršia, alebo sa vyskytnú nežiaduce účinky

  alebo nejaké iné nezvyčajné reakcie, poraďte sa o ďalšom užívaní lieku s lekárom.

  Ak užijete viac Lucetamu, ako máte

  Ak si myslíte, že ste užili vyššiu dávku lieku ako ste mali, informujte, prosím, svojho lekára alebo lekárnika, ktorý rozhodne v prípade potreby o ďalších opatreniach.

  Ak zabudnete užiť Lucetam

  Neužívajte dvojnásobnú dávku, aby ste nahradili vynechanú dávku.

  4.18 
 • Rowatinex gtt.por.1 x 10 ml

  Indikácie: ROWATINEX sa odporúča na liečbu ochorení močových ciest a zápalov obličiek a močových ciest. Zmierňuje a uvoľňuje kŕče močových ciest, podporuje rozpúšťanie a vylučovanie obličkových a močových kameňov. Preventívne pôsobí proti tvorbe nových kameňov.

  Kontraindikácie: Nie sú známe.

  Tehotenstvo a dojčenie: Nie je vhodné pre tehotné a dojčiace ženy.

  Dávkovanie: Liek sa obvykle užíva v dávke 3-5 kvapiek 4-5x denne (pri akútnej kolike 20-30 kvapiek nárazovo, pričom v prípade potreby je možné podať druhú dávku s odstupom 20 minút). Deťom od 6 do 14 rokov podávame 1-2 kvapky 3-4x denne. Kvapky sa užívajú pol hodinu pred jedlom spolu s dostatočným množstvom tekutiny. Pacientovi treba zaistiť dostatočný prísun tekutín.

  Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie!

  7.65 
 • Visine Rapid 0,5 mg/ml očné roztokové kvapky int.opo.1 x 15 ml/7,5 mg

  Indikácie: Liek obsahuje tetryzolíniumchlorid, ktorý spôsobuje zúženie priesvitu ciev (vazokonstrikciu) spojovkového tkaniva, čím zmierňuje vazodilatáciu a opuch spojoviek. Používa sa:

  • na liečbu dočasného začervenania očí spôsobeného miernym neinfekčným podráždením vyvolaným napríklad dymom, prachom, vetrom, chlórovanou vodou, svetlom alebo alergiami.

  Kontraindikácie: Ak užívate lieky na depresiu nazývané inhibítory monoamínoxidázy alebo „tricyklické“ antidepresíva, musíte sa vyhnúť ich používaniu s liekom Visine Rapid, pretože to môže viesť k zvýšeniu krvného tlaku.

  Tehotenstvo a dojčenie: K dispozícii nie sú dostatočné a dobre kontrolované štúdie tetryzolínu u tehotných a dojčiacich žien. Ak ste tehotná alebo dojčíte, ak si myslíte, že ste tehotná alebo ak plánujete otehotnieť, poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom predtým, ako začnete používať tento liek.

  Dávkovanie: Dospelí, dospievajúci a deti vo veku 6 rokov a staršie: 1-2 kvapky do postihnutého oka (očí) 2-3x denne. 

  Pediatrická populácia: 1 kvapka do postihnutého oka (očí) 2-3x denne.
  Tento liek sa môže podávať deťom starším ako 2 roky a mladším ako 6 rokov len na základe odporúčania lekára.

  Ak do 2 dní nedôjde k úľave, alebo ak sa začervenanie zhorší alebo pretrváva, používanie lieku sa má prerušiť a pacient sa má poradiť s lekárom. Liek sa používa čo najkratiší čas, ktorý je potrebný na zmiernenie príznakov. Riziko vzniku rebound účinku v prípade dlhodobého používania. 

  Spôsob použitia

  Na podanie do oka. Po otvorení uzáveru sa fľaštička otočí hore dnom, a zľahka sa stlačí, aby sa zo špičky kvapkadla oddelila 1 alebo 2 kvapky do oka bez toho, aby došlo k jej kontaktu s okom. Aby sa zabránilo kontaminácii roztoku, špička kvapkadla fľaštičky nesmie prísť do kontaktu s ničím iným okrem uzáveru.

  Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie!

  5.50 

Main Menu